Çerkezköy’den New York’a

Spaceimi oldukça uzun süredir ihmal ediyordum. Artık daha sık entryler yazacağımı düşünüyorum. Uzun süredir planladığım USA dil eğitimi projemi sonunda hayata geçiriyorum. 3 Kasım 2006 da NY a 12 saatlik uzun bir yolculuk sonunda gitmiş olacağım. Diline, kültürüne yabancı olduğum bir toplumda var oluş savaşı vereceğim. Ve kısmetse 1 Şubat 2007’de döneceğim. İngilizce bir mühendis için çok önemli ve ben bunu geliştirmek için oldukça geç kaldım.
 
Bir senedir para biriktiriyordum. Biriktirdiğim para ile ya Çorlu’da bir eve girecektim ve ev sahibi olacaktım. Ya da ingilizcemi geliştirmek için harcayacaktım. USA projesi daha cazip geldi. Mart Nisan aylarında sessiz sedasız yürütmeye başladığım bu projede en büyük desteği Alternatif Eğitim Danışmanlık gösterdi. Okulla yazışmalar vize sürecinde yaşadığım isim benzerliği yüzünden ek güvenlik soruşturması derken 25 Eylülde vize aldım ve şimdi gidiyorum.
 
Bazen daha ayrılmadan bazı şeylerin özlemini hissediyorum. Hayatımda pek çok şeyi milimetrik planlamaya çalıştım. Ancak bazen aciz bir kul olarak tevekkül yapmak gerekiyor. İnsan herşeyi planlamaya çalıştıkca deliriyor. Buraya kadar oldukça iyi geldim. Devamınıda getireceğim. Bu spacede zamanla ingilizce yazılarımıda okuyacaksınız hatta USA de çekileceğim resimlerimide koyacağım. Şimdilik hoşkalın…
 
 
 

About superlative

Do you wanna know who am I ? You will find out everything about me. Welcome to my little world...
Bu yazı Turkish Entries içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Çerkezköy’den New York’a

  1. Elçin dedi ki:

     
     
         Kaan bey,merhabalar..Spaceinizi ve web sitenizi ilgiyle inceledim ve Türkiye de görev yapan bir İngilizce öğretmeni olarak dedim ki kendime ,hayır ,senin yetiştireceğin mühendisler dil öğrenmek için ayırdıkları tonla para,zaman ve enerjiyi ülkelerine bırakmalı..
      Ne kadar umut verici ,kendinizi donanımlı kılmakta direnmeniz..İngilizce konusunda sizin teknik alanınızda yardımcı olamam belki ama günlük hayatta sıkıntı yaşadığınız birtakım konularda yardımcı olabilirim..Anyway,take care..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.