Anneannemi kaybettim…

12.08.2005’da (bu yazı yazılmadan iki gün önce) yani cuma günü saat 16 civarı ananem rahmetli oldu. 15 senedir yatalaktı onun için kurtuluştu bu aslında… 15 yıldır teyzem bakıyordu. 90 yaşında vefat etti.. Şimdiye kadar hiçkimseyi kaybetmemiştim. Ölümü bizlerden uzak sanırdım.. Oysa ne kadar yakınmış. Doğmak ne kadar doğalsa ölmekte o kadar doğal ancak o sineklerle dolu kabre naaşı koyarken ölümü düşündüm. Birgün oraya yatırılan kişi ben olacağım. Bu dünyada iyilik yapan bir insanın korkmaması gereken bir olay aslında Ölüm. Bizler gerek iş hayatımıza gerekse okul hayatımıza o kadar konsantre oluyoruz ki; ÖLÜM’ü düşünmüyoruz. 60-65 yıllık ortalama bir ömrü herşey gibi görüyoruz oysa sonrasında ebedi bir hayat var. O hayatı düşünmek gerekiyor.

 
Zincirlikuyu mezarlıgının girişinde "Her Can, ölümü tadacaktır" yazıyor. Maddiyata endekslenmiş durumda olduğumuzdan maneviyatı hiçe sayıyoruz.
 
Allah kimseyi yatalak bırakmasın. Gerçekten ananemin son 15 yılı yaşamak degildi. O bir şehit kızı. Babası öbür dünyada onu karşılar umarım. Şehitler sevdiklerini yanına alırlarmış. Keşke yaşarken onunla daha fazla ilgilenebilseydim.
 
Susanna Tamaro’nun kitabında yazdığı gibi “Ölüler yokluklarıyla değil, daha çok onlar ve bizler arasında söylenemeyenler yüzünden acı verirler.” Ananeciğim bizler sana hakkımızı helal ettik. Sen rahat uyu mekanın cennet olsun. Bizlerin sende pek hakkı yok. Sende herneredeysen artık bizlere hakkını helal et.
 
Seni seven torunun Kaan DOĞAN;

About superlative

Do you wanna know who am I ? You will find out everything about me. Welcome to my little world...
Bu yazı Turkish Entries içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.